Izstāde “Pastaiga ar suni”, Hanzas laukuma namiņos (no 6. marta)

Afiša izstādei "Pastaiga ar suni"

Interneta vietnē Facebook.com Valmieras muzeja profilā pagājušā gada pavasarī, reizi nedēļā ievietojām dažādas 30-90 gadus senas Valmieras pilsētas ēku, pilsētvides fotogrāfijas. Esot mājās, bet neaizmirstot fiziskās aktivitātes, aicinājām cilvēkus doties fotoekskursijā “Pastaiga ar suni”. Varēja izvēlēties vienu, vairākas, vai visas senās Valmieras fotoainavas un izdomāt, kur šo skatu var atrast šodienas Valmierā. Dodoties ģimenes pastaigās, nofotografēt savu bildi no tā paša rakursa, kāds redzams vecajā attēlā, attēlu pievienojot komentāru sadaļā.  Akcijas laikā komentāru daļā lasījām daudz cilvēku atmiņas par jaunību, bērnību vai laiku, kad attiecīgā ēka, vieta ir izskatījusies līdzīgi kā muzeja ievietotajā foto. Divu mēnešu laikā ievietojām vairāk kā 40 fotogrāfijas. Šī projekta kopsavilkums būs skatāms mūsu kopīgā izstādē  “Pastaiga ar suni” pilsētas centrā, Hanzas laukuma namiņos.

Izstādē, blakus vēsturiskajiem, būs skatāmi foto, kurus pastaigās iemūžinājuši un dalījušies valmierieši Inese Andersone, Sandra Gredzena, Valda Draiska, Vita Skuja, Gita Brauna, Elfa Uzulena, Agnese Geduševa, Ieva Jansone un Anda Āboma-Ivulāne. Paldies ikkatram par iesaistīšanos! Mēs priecājamies par Jūsu pastaigām!