Ekspresizstāde “Godinot Latviju: 1918. un 1920. gads” (līdz 12.12.20.)

Svētku noskaņā sagaidīsim 102. Latvijas Republikas proklamēšanas atceres nedēļu. Pieminēsim novadniekus, kuri bijuši klāt vēsturiskajā neatkarības pasludināšanas brīdī Rīgā, pilsētas Otrajā teātrī 1918. gada 18. XI. Pieminēsim drosmīgos patriotus, kuri par jaunās valsts nodibināšanu valmieriešiem vēstīja toreizējā Vecpuišu parkā. Sanākušie pat nenojauta, ka pasludinātā Latvijas brīvība būs vēl jāizcīna smagās kaujās ar ienaidnieku! Tikai pēc diviem gadiem, 1920. gada novembrī – Valmierā varēja rīkot valsts proklamēšanas dienai veltītu svinīgo manifestāciju, militāro parādi un svētku koncertu vietējā latviešu biedrībā. Par to visu varēsiet uzzināt izstādē “Godinot Latviju: 1918. un 1920. gads 18. novembra proklamēšanas svinības Valmierā” Valmieras muzeja vestibilā no 17. novembra līdz 12. decembrim.