Citāda skola (02.09.19. plkst. 12.00)

Valmieras muzeja pagalmā 2. septembrī no plkst. 12.00 līdz 15.00 pasākumā “Pirmais Valmierā”, kā ik gadu durvis vērs «Citāda skola». Muzeja pedagoģe Evita Buša pastāstīja, ka bērni kopā ar vecākiem varēs iesaistīties dažādās brīvdabas nodarbībās. Šogad skolas durvis uz vienu dienu vērs 6 jautras mācību stundas ar kopīgu tēmu „Uzmanību – EKSPEDĪCIJA.” Daudzi seni vārdi un priekšmeti mūsdienu cilvēkiem kļuvuši sveši, pat nesaprotami – piedaloties mācību stundā “Mātes valoda” varēs uzzināt, kāds izskatās ambīlītis, žuburiņš, kas ir karbača, zutenis un ko nozīmē timerēt? Rokdarbu stundas laikā būs iespēja tikt pašam pie savas papīra pūra lādes. Matemātikā svērsim, mērīsim doto priekšmetu smagumu un garumu pēc sentēvu metodēm. Dabas zinības stundā Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” piedāvās pētījumus ar lupu un mikroskopu. Tā izdodas ieraudzīt pavisam citu pasauli.  Vērīgam būs jābūt arī loģikas stundā. Savukārt sporta nodarbībā varēs pārbaudīt, kā uzkrāti spēki vasaras laikā, lai piešķirtu priekšmetiem lidošanas ātrumu. Katrs saņems arī liecību ar sekmju vērtējumu. Un kā pieredze, skolā, kas darbojas tikai vienu dienu, visi bērni vienmēr ir teicamnieki. Kamēr bērni iejutīsies skolnieku lomā, vecākiem kopā ar mazākām atvasēm iespēja pavadīt laiku muzeja improvizētajā spēļu laukumā, vai iepazīties ar Izstāžu nama piedāvājumu.  Visas izstādes un ekspozīcijas pirmajā skolas dienā arī vecākiem ir bezmaksas.

Muzeja pedagoģe E.Buša atgādina, ka Valmieras muzeja apmeklējums visu Latvijas izglītības iestāžu audzēkņiem bez maksas ir katru dienu, aicinot atklāt un izzināt.