Zinību dienas pasākums “Citāda skola” (01.09.2021.)

Pasākuma "Citāda skola" afiša
Turpinot jau aizsākto tradīciju Valmieras muzejs, trešdien 1.septembrī no plkst.12.00 līdz 15.00 aicina radošo nodarbību ceļojumā “Citāda skola”.
Darbošanās notiks Valmieras senpilsētā, pils teritorijas pagalmos pie muzeja ēkām un muzeja Garšaugu dārzā Gaujmalā. Uzsākot pirmās skolas dienas ceļojumu, katrs dalībnieks saņems karti, kas aizvedīs no stundas uz stundu. Šī gada vadmotīvs “Pamanīt un sajust” sola iespēju iesaistīties gan bērniem, gan vecākiem.

 

Citādās skolas stundās būs iespējams likt lietā savas vissvarīgākās maņas, piedaloties 7 radošajās darbnīcās:
Arheologa stāsts – Uz brīdi iejūtoties arheologa ādā – galvenais būs rakt! Un tad, kā īstiem arheologiem, savu atradumu dokumentēt pašiem vai ar vecāku palīdzību.
Noslēpumu lāde – Pils pagalmā viena no senākajām ēkām, guļbaļķu klēts glabā daudz noslēpumainas lietas. Katra uzdevums būs atrast īsto un pareizo.
Mākslas brīnumi – Muzeja iekšpagalmā zem ozolavarēs iemācīties ieaust mākslas darbā dažādus savvaļas augus, radot savu improvizāciju ne tikai košu, bet arī smaržīgu.
Neredzamā pasaule – Savukārt pie Valtera namiņa būs iespēja pārbaudīt koncentrēšanās spējas, pēc sajūtām zīmējot nezināmo.
Ģeometriskie raksti – Pļaviņā pie muzeja Izstāžu zāles, Citāda skola aicinās pārbaudīt vizuālo uztveri, meklējot caur “lielo aci” paslēptās ģeometriskās figūras.
Gudrību vācele – Pa ceļam uz Valterkalniņu varēs atjaunot sen aizmirstās iemaņas vai uzzināt nezināto. Zinot, minot vai ļaujoties intuīcijai, risināsim uzdevumus par dažādiem seno priekšmetu nosaukumiem un to pielietojumu lauku darbos.
Garšu un smaržu noslēpumi – Muzeja Garšaugu dārzā būs jāizmanto vērība un oža, lai atminētu garšaugu dārzā paslēpušos augus, bet izgaršojot kādu no tējām, varēsiet izmantot garšas sajūtas augu atpazīšanai.

Pirmajā skolas dienā gaidīsim arī Valmieras muzeja Izstāžu namā, kur iespēja iesaistīties vēl citu mākslas uzdevumu risināšanā, dodoties neparastā ceļojumā – interaktīvajā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas izstādē “Redzēt. Domāt. Radīt.”

Vecākiem ar bērniem Zinību dienā muzeja apmeklējums ir bezmaksas. Atgādinām, ka visiem izglītības iestāžu audzēkņiem bezmaksas ir jebkuras muzeja izstādes vai ekspozīcijas apmeklējums. Jaunajā mācību gadā gaidot ciemos ikvienu interesentu, muzeja darbinieki vēl skolēniem un viņu vecākiem katram atrast savu aizraujošo vēstures un mākslas stāstu.

“Citādās skolas” apmeklētājus lūdzam ievērot sociālo distancēšanos un muzeja darbinieku norādījumus, esot atbildīgiem pret savu un līdzcilvēku veselību.
InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top