Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas interaktīva izstāde “Redzēt. Domāt. Radīt.” (līdz 25.09.2021.)

Izstādes afiša

No 2021. gada 7. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja izstāžu namā būs iespēja apskatīt un līdzdarboties Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas interaktīvajā izstādē “Redzēt. Domāt. Radīt.”

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogu radošā komanda ir Liene Jakobsone, Diāna Kokoreviča, Krista Jūlija Kreišmane, Kristīne Zemļicka Brālēna, Karīna Vītiņa, Inese Andersone, Dace Brizauska, Gija Karāne, Ilze Ērgle Vanaga, Inese Mētriņa.

Izstāde ir interaktīvs piedzīvojums, kas ļauj gan lielam, gan mazam izstādes apmeklētājam kļūt par mākslas darba līdzautoru un piedalīties kopējā radīšanas procesā. Izstāde konceptuāli veidota kā klase, kurā, vadoties pēc skolotāja izvirzītajiem uzdevumiem un padomiem, skatītājs kļūst par skolnieku. Ikviena apmeklētāja uzdevums ir ļauties eksperimentam, jaunai pieredzei un nebaidīties no pasīva vērotāja kļūt par aktīvu mākslas procesa iepazīšanas daļu.

Izstāde sastāv no 5 uzdevumiem, kas konceptuāli balstīti dizaina domāšanas modeļa principā – izpēte (redzēt), problēmas definēšana (domāt), ideju izstrāde (radīt), prototipēšana (lietot) un testēšana (zināt). Velkot paralēles ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas gaidāmo jubileju, skolotājam izstādē tiek dota centrālā loma – norādot uz pedagogu nozīmi mācību procesā un, atsaucoties uz skolotāju darbu izmantošanu, skolotājs izstādes ietvaros no mācībspēka kļūst par pilntiesīgu mākslinieku visās šī vārda nozīmēs.
Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Inese Mētriņa izceļ: “Šis 5 gadu posms ceļā uz skolas 50 jubileju ir nozīmīga ceļa sākums, tādēļ izvēlēts atbilstošs gada vadmotīvs – skolotājs. Pagājušogad piedzīvojām attālināto mācību procesu, kur visa centrā atradās skolotājs – ar savu meistarību attālināti mācot un iedvesmojot jauniešus ar vizuālās izteiksmes līdzekļu starpniecību. Skolas lielākā vērtība ir skolotāji, kas veido skolas stilu, rokrakstu un tradīcijas. Skolas 50 gadi ir būtisks atskaites punkts – nogrieznis, kad jāsāk domāt par to kā skola attīstīsies tālāk, pietura, kurā saprast, kādā virzienā dodamies. Skolai ir būtiski nodrošināt augstvērtīgu izglītību no pirmsskolas līdz pat sirmam vecumam. Tāpat arī izstādē, ikviens no mums ir būtisks elements radošajā procesā – neatkarīgi no apstākļiem.”

Lomu maiņa, kas negaidīti norisinās izstādes procesā, liek atbildēt uz jautājumiem – Kas mūs iedvesmo? Kas uzrunā? Vai skolotājs Tev palīdz atklāt jaunu veidu, kā palūkoties uz lietu kārtību? Vai mēs visi savā dziļākajā būtībā esam mākslinieki? Vienas atbildes nav – tikai 100001 variācija par tēmu, kas arī ir būtiskākā radošā procesa sastāvdaļa. Atļauja būt brīvam un spontānam, nedomājot par rezultātu pareizi/nepareizi kategorijās.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top