Ziedu izstāde PEONIJAS (no 21. līdz 24. jūnijam)

Izstādes afiša

Valmieras muzeja Garšaugu dārzā no 21. jūnija plkst. 16.00 līdz 24. jūnijam apskatāma ziedu izstāde PEONIJAS. Vasaras saulgrieži ir laiks, kad mūs priecē vienas no krāšņākajām dārza puķēm, ar savu košumu un ziedu bagātību. Savu ziedu kolekciju piedāvā dārzniece Līga Popova un Rukšānu stādaudzētava. Pirms gadiem desmit Līga iespējams, pat nenojauta, ka kļūs no pilsētnieces par laucinieci, krāšņa peoniju dārza saimnieci un pamazām arī par šo populāro puķu audzēšanas eksperti. Līgai palaimējās uzaugt divu kaislīgu puķkopju tuvumā. Viņas mamma ir Guna Rukšāne, hostu un ūdensrožu, flokšu un liliju, un, protams, peoniju, audzētāja. Mammas dzīvesbiedrs ir leģendārais sīpolpuķu kolekcionārs un selekcionārs Jānis Rukšāns.

Pasaulē ir gandrīz desmit tūkstoši peoniju šķirņu, un nāk klāt aizvien jaunas. Līgas Popovas peoniju dārzā Raiskuma pagasta Jaunrūjās aug 287 šķirņu un sugu peonijas un zied no maija vidus līdz jūlija sākumam. Bet podiņos, no sēklām audzēti peoniju mazuļi, jo kurš īsts dārznieks gan negribētu radīt pats savu šķirni? Peonijas lieliski der gan krāšņiem apstādījumiem, gan teicamu griezto ziedu ieguvei. Un kur nu vēl pateicīgāku kultūru mūsu aizņemtības laikmetā? Peoniju kopšanai nav jāpatērē daudz darba, nav gadu pēc gada jāiegādājas jauni stādi, nav katru rudeni jārok ārā un jāgādā par to pārziemošanu, nav jābaidās par izsalšanu ziemā un nav nemitīgi jāmiglo pret slimībām un kaitēkļiem. Turklāt peonijas ir ne tikai daudzgadīgi, bet arī ilgmūžīgi augi. Šīs puķes lepojas ar ievērojamu vēsturi – ģeoloģiskie  pētījumi vēsta, ka peonijas  uz zemes mīt jau vairāk kā simttūkstoš gadu.

21. jūnijā plkst. 16.00 līdz ar izstādes sākumu, apmeklētājiem būs iespējams satikt un uzdot sev interesējošus jautājumus Līgai Popovai un Gunai Rukšānei.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top