Ekspresizstāde “Lai labi garšo!” (līdz 13.06.21.)

Ekspresizstādes "Lai labi garšo" afiša

Valmieras muzeja Izstāžu nama foajē logos no 18. maija skatāma ekspresizstāde “Lai labi garšo!”. Tā savulaik pircējiem vienmēr novēlējis iecienītais Valmieras saldumu tirgotājs Oskars Bērziņš.

“Oskara Bērziņa konfekšu rūpniecības” īpašnieks Oskars Viļums Bērziņš dzimis 1899. gadā, uz Valmieru no Rencēniem pārcēlies 20. gadsimta 20 gados. 1929. gadā, noīrējot telpas Rīgas ielā 1, atvēra savu konfekšu veikalu. Turpat aiz veikala telpām ierīkoja nelielu ražotni, kurā uz vietas gatavoja saldumus. O. Bērziņš pats ne vien tirgojis, bet arī vārījis krējuma konfektes, vēlākajos gados darbā pieņēmis darbinieces, kuras grieza, formēja konfekšu masu un tina gatavo produkciju. Par iecienītāko produktu kļuva karameles. 1941. gadā Bērziņus deportēja uz Padomju Savienības Tālajiem Austrumiem. Elegantais nams Lāčplēša ielā ir saglabājies līdz mūsdienām. Pēc 2. Pasaules kara ēkā darbojās augļu un dārzeņu kombināts, kur pildīja dažādus konservus, “Valmieras minerālūdeni” un “Augļu” limonādi, vēlāk tajā atradās maizes un komisijas preču veikali. Tagad ēkā darbojas gardēžu iecienītā vieta – restorāns “Rātes vārti”.

Apmeklējot ekspresizstādi “Lai labi garšo!”, varēsiet iepazīties gan ar īpašā “Valmieras garduma” reklāmām, veikala iekšskatu fotogrāfijām, gan dažādiem saldumu iesaiņojumiem.

Ingrīda Zīriņa

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top