Ekspresizstāde “Karikatūra” (līdz 16.05.21.)

Izstādes "Karikatūra" afiša

Joku diena aprīļa sākumā kalpo par ceļa rādītāju turpmākajam mēnesim, kad no 13. aprīļa – 16. maijam Valmieras muzeja Izstāžu nama skatlogā apskatāma ekspresizstāde “Karikatūra”.

Atbilde uz jautājumu “kas ir smieklīgs?” laika gaitā mainās.  Turklāt atbilde, visticamāk, būs arī ļoti subjektīva – katra cilvēka humora izjūta veidojas noteiktos sociālajos, kultūras, vēsturiskajos, un politiskajos apstākļos. Pārlapojot senākas avīzes un žurnālus, iespējams ieraudzīt, par ko cilvēkiem agrāk paticis jokot, kas viņiem šķitis smieklīgs. Tur sastopamas gan tēmas, kas šobrīd liekas zaudējušas savu aktualitāti, gan tādās, kas svaigas šķiet vienmēr.

Valmieras muzejā glabājas paprāvs skaits ar mākslinieka Viļa Zaķa (1937–1977) karikatūrām. V. Zaķis dzimis Daugavpilī un mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā. Pārcēlies uz dzīvi Valmierā, strādāja par mākslinieku-noformētāju Valmieras novadpētniecības muzejā. Viņa karikatūras publicētas laikrakstos “Dadzis”, “Šahs”, “Liesma”. Zaķis ilustrējis humora un satīras krājumus un piedalījies vairākās starptautiskās izstādēs. Vairākas no mākslinieka, bijušā muzejnieka karikatūrām aplūkojamas Valmieras muzeja skatlogā, ekspresizstādē “Karikatūra.”

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top