Pa Valmieru kopā ar arhitektu – Noliktava

Attēlā noliktava Stacijas ielā

NOLIKTAVAI STACIJAS IELĀ – 130!

 

Dzelzceļa stacijas laukuma malā redzama sena, no laukakmeņiem un sarkaniem ķieģeļiem mūrēta ēka. Virs galvenās ieejas – celšanas gads “1890.” Par ēkas pirmsākumiem zināms visai maz. Uzbūvēta uz Kauguru pagasta “Gaides” māju zemes.

Pa dzelzceļa līniju Rīga–Pleskava pārvadāja ne vien pasažierus, bet arī kravas: linus, graudus, koksni, petroleju un citas preces. Pārdesmit soļu gājienā no stacijas, preču uzglabāšanai tika uzcelta noliktava.

Nesenākā pagātnē šeit atradās mēbeļu salons, vēlāk auto detaļu veikals. Pērnā gada nogalē atvērts firmas “Gemoss” veikals, kura izbūves laikā ēkā iekārtota apkure un ventilācija, veikta iekšējā apdare.

Arhitektes Zandas Lapsas komentārs:

Ēka pakāpeniski mainās, pielāgojoties mūsdienu prasībām un funkcijām. Tajā pašā laikā tā kalpo par vietzīmi — liecina par senatnīgumu un kvalitāti, kas, ejot cauri vairākiem gadu desmitiem, paliek nemainīgas un īpašas. Ēka ir būtiska sastāvdaļa no visa Stacijas laukuma rakstura — tās forma, apjoms, materialitāte ir īpaši respektējamas. Ļoti ceru, ka tuvā nākotnē visa šī teritorija turpinās attīstīties un pilnveidoties, saglabājot savu unikalitāti un identitāti.

 

Foto: Otrā pasaules kara laikā ēka necieta. 1967. gads.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top