Ievas Iltneres gleznu izstāde “Pielaide noslēpumam” (līdz 27.06.2021.)

Izstādes afiša

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 4. jūnija līdz 27. jūnijam būs skatāma mākslinieces Ievas Iltneres gleznu personālizstāde “Pielaide noslēpumam”.

“Izstādi Valmierā nosaucu tāpat kā vienu no eksponētajiem darbiem – “Pielaide noslēpumam”. Glezna, kurā redzams kā vienu realitāti pārklāj cita, man šķiet šo laiku raksturojoša. Mani iedvesmo un raisa iztēli ziņās bieži atkārtotie vārdu salikumi. Ārpus ierastā konteksta tie veido poētisku pasauli. Hibrīdkarš, sarkanās līnijas, čaulas kompānija, fiskālais spilvens…Arī “pielaide valsts noslēpumam” izklausās kā no pasakas. Arī izstādē, kur būs pēdējo 10 gadu laikā tapuši darbi, gleznas, citādā kontekstā ieraudzītas, mainīsies. Un skatītājs saņems manu pielaidi noslēpumam.”- Ieva Iltnere.

Ieva Iltnere ir viena no spožākajām un radoši piepildītākajām savas paaudzes māksliniecēm. Viņas māksla caur intīmu sižetu spēj runāt par lielām, nozīmīgām tēmām, kas ir svarīgas gan katram indivīdam, gan plašākai sabiedrībai. Ieva Iltnere ir radījusi savu tēlu sistēmu ar spilgti individuālu rokrakstu. Ieva Iltnere iecienījusi gleznot liela formāta darbus, kuros ideju pauž ne vien krāsu gammās, bet arī sev vien raksturīgā telpiskā zīmju valodā.

“Ar savu izsmalcināto glezniecību formā un kolorītā Ievas Iltneres daiļrade Latvijas mūsdienu glezniecībā ieņem nozīmīgu un paliekošu vietu. Vienmēr ejot līdzās ar laiku, Ieva Iltnere nav baidījusies eksperimentēt un vairākkārt mainīt savu glezniecisko stilu. Arī šobrīd Ievas Iltneres glezniecībā skatītājs var vērot jauno, vēl dzimstošo, kas iespējams nākamajos gados bagātinās iepriekšējos priekšstatus par Ievas Iltneres glezniecību.” – Mg. Art. Ilze Žeivate.

Kopš 1980. gada Ieva Iltnere piedalījusies vairāk nekā 90 nozīmīgās grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs un sarīkojusi 24 personālizstādes, iemantojot skatītāju simpātijas ar savu spilgto individuālo rokrakstu, kurā pārsvarā ir klusināts kolorīts un diskrēta intonācija, aktuālo tēmu risinājums.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top