Aicinām pieteikties Jauno vēsturnieku VI zinātniskajiem lasījumiem

Par spīti ierobežojumiem konference notiks.
Starptautiskā konference “Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi VI” notiks 27. un 28. novembrī, Valmieras muzejā. Saistībā ar pulcēšanās ierobežojumiem, apmeklētāju skaits klātienē tiks ierobežots. Klātienē uzstāsies pētnieki no Latvijas savukārt ārvalstu dalībnieki konferencei pievienosies attālināti. Turklāt ikviens ir aicināts vērot konferenci tiešsaistē, Valmieras muzeja Youtube kanālā.
Atgādinām, ka līdz 1. novembrim turpinās pieteikšanās dalībai konferencē!

_____________________________________________

Jauno vēsturnieku VI zinātniskie lasījumi

Pagrieziena punkti Baltijas jūras reģiona vēsturē: cilvēki, idejas, notikumi

Valmieras muzejs, 2020. gada 27.- 28. novembris

 

Aicinām starptautiskā akadēmiskā vidē prezentēt savu pētījumu rezultātus un iesniegt rakstus anonīmi recenzētā konferences rakstu krājumā „Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi: VI”.

Dalībai konferencē tiek gaidīti studentu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pieteikumi, kuru pētnieciskās intereses ietver ar Baltijas jūras reģiona vēsturi saistītas tēmas visplašākajos kontekstos: arheoloģija un aizvēsture; vēstures palīgzinātnes; viduslaiku vēsture, Livonija; Jaunie laiki Baltijā (16. – 19. gs. vēsture – politika, kultūra, sabiedrība, etnogrāfija u.c.); Baltijas valstu vēsture 20. un 21. gadsimtā (politika, kultūra, sabiedrība, saimniecība u.c.); mākslas vēsture u.c.

Jauno vēsturnieku VI zinātniskos lasījumus 2020. gada 27.–28. novembrī rīko LU Latvijas vēstures institūts un Valmieras muzejs, sadarbībā ar Vītauta Dižā Universitāti Kauņā, Lietuvas Vēstures institūtu un Tartu universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtu. Lasījumos aicināti piedalīties topošie vēsturnieki un citu zinātnes nozaru studenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Atskatoties vēsturē, ir acīmredzami tādi brīži, kuros būtiski izmainās esošā situācija un rodas kaut kas pavisam jauns. Dzīvo un darbojas cilvēki, kuru darbība atstāj paliekošas pēdas savas nozares, pilsētas, valsts vai pat pasaules vēsturē. Rodas un izplatās jaunas idejas, kuras izmaina cilvēku uztveri un rada jaunu pasaules skatījumu. Ilgāku procesu rezultātā, vai gluži otrādi – negaidīti notiek notikumi, kuri pagriež līdzšinējo notikumu gaitu jaunā virzienā. Jaunu vēsturnieku VI zinātniskajos lasījumos aicinām pievērsties šādiem nozīmīgiem brīžiem Baltijas jūras reģiona vēsturē no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

 

Dalība konferencē ir bez maksas.

Prasības potenciālajiem konferences dalībniekiem:

  • Iegūts bakalaura grāds;
  • Dalībnieka anketā skaidri formulēts izpētes objekts un referāta saistība ar Baltijas jūras reģiona vēstures procesiem.

Dalībnieku anketas izskatīs LU LVI izveidota zinātniskā komisija, paturot tiesības noraidīt iesniegtos pieteikumus gadījumā, ja:

1) referāta tēma neatbilst konferences mērķiem un izvirzītajai tematikai;

2) dalībnieka anketa iesniegta pēc norādītā pieteikšanās beigu datuma.

 

Pieteikšanās notiek līdz 2020. gada 1. novembrim, aizpildot anketu ŠEIT

Pieteikumu izvērtēšana un atbilde tiks sniegta līdz 10. novembrim.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā zvanīt 64207636 vai rakstīt uz e-pastu [email protected].

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top