Izstādes “TĒLNIECĪBA/KERAMIKA/STIKLS” atklāšana (12.12.19. plkst. 17.00)

Valmieras muzeja Izstāžu namā 2019. gada 12. decembrī plkst. 17.00 tiks atklāta LMA Vizuāli plastiskās mākslas nozares pedagogu darbu izstāde “TĒLNIECĪBA/KERAMIKA/STIKLS”.

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas noskaņās Vizuāli plastiskās mākslas Tēlniecības, Stikla mākslas un Keramikas nozaru pedagogi pasniedz lielisku dāvanu savai tautai – izcilu mākslinieku grupas izstādi Valmierā, pēc tam Liepājā. Šādi tiek atjaunota un turpināta kādreiz akadēmijai tik ierastā prakse – rīkot mākslas izstādes visā Latvijā, ne tikai Rīgas galerijās un muzejos. Šīs izstādes veidos divas dažādas, savstarpēji tikai ar autoru loku saistītas ekspozīcijas. Abās izstādēs būs apskatāmi atšķirīgi darbi, lai arī abu izstāžu nosaukums ir vienāds – “TĒLNIECĪBA/KERAMIKA/STIKLS”.

Izstādē ar saviem jaunākajiem darbiem piedalīsies Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki – stikla mākslas meistares Ingūna Audere, Vineta Groza, Sandra Utāne, Inita Ēmane, Ilze Dūdiņa un Agnese Gedule, keramiķi Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Ainārs Rimicāns, Līga Skariņa, Ženija Loginova un Anna Rubene – Zīdere. Tēlniecības ekspozīcijas daļu veidos Bruno Strautiņa, Gļeba Panteļejeva, Aigara Bikšes, Kārļa Alaiņa, Olgas Šilovas un Valta Barkāna darbi.

Šodienas LMA pedagogi ir latviešu tēlniecības un lietišķās mākslas vecmeistaru bijušie audzēkņi un mācekļi, savā daiļrades procesā tradicionālās, tikai latviešu mākslai raksturīgās vērtības saglabājot un transformējot jaunās krāsās un formās, tās paceļot vispārcilvēciskā, mūsdienīgā izpratnes līmenī. Modernās mākslas izteiksmes valoda ir asociatīvs, uz iekšējām, reizēm ļoti subjektīvām sajūtām balstīts dialogs starp mākslinieku un skatītāju, kurā uzsvars tiek likts uz iekšējo pārdzīvojumu. Intelektuālais vēstījums veidots tā, lai būtu uztverams jebkurā pasaules daļā mītošam cilvēkam, jo mūsdienu mākslas valoda ir universāla zīmju sistēma, kas kā dzīvs pavediens, nebeidzami mums seko kopš cilvēces pirmsākumiem. Mākslinieka misija ir šo pavedienu turpināt un nodot nākotnei.

 

Valmierā izstāde apskatāma līdz 2020. gada 1. februārim.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top