Izstādes “Tasmānijas zilā” atklāšana (01.11.19. plkst. 16.00)

“Tasmānijas zilā” – mākslinieces Agneses Kauperes gleznu izstāde Valmieras muzeja Izstāžu namā. Notikumi un  mirkļi, cilvēki mums apkārt, sapņi un sajūtas. 2019. gada 1. novembrī plkst. 16.00 tiks atklāta pirmā mākslinieces personālizstāde.

Agneses Kauperes mākslu raksturo krāsas košums, spēle starp abstrakto un reālo pasauli, un, lai arī savos darbos viņa variē ar dažādām tēmām un sižetiem, māksliniecei patīk atstāt lauku, kurā skatītājs pats var ļauties savai iztēlei un sajūtām.

Jaunākie lielformāta darbi tapuši Liepājā kādā nefunkcionējošā aktu zālē, kur laiks ir iekapsulējies Padomju laika estētikā. Darbos autore reflektē uz piedzīvoto šogad Austrālijā, un vizuāli savieno to ar padomju laika perforētajiem rozā dēļu nospiedumiem. Emocionāli katra glezna ir dvēseles stāvokļa portretējums mirklī, ko gribas apstādināt. Darbi tapuši gan eļļas, gan citās tehnikās.

Agnese Kaupere beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļu (2017). Rada kostīmus un scenogrāfijas izrādēm dažādos Latvijas teātros. Pašlaik māksliniece strādā pie sava Maģistra darba Glezniecības nodaļā (LMA). Agnese Kaupere piedalījusies vairākās grupu izstādēs, bet šī ir mākslinieces solo “pirmizrāde” glezniecībā. Izstāde apskatāma līdz 7. decembrim.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top