Laikmetīgās mākslas izstāde VIRSMA. KLĀTBŪTNE. (līdz 07.12.19.)

1. novembrī plkst. 16.00 Valmieras Muzeja Izstāžu namā un Valmieras Vecajā ūdenstornī tiks atklāta Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas profesionālās ievirzes izglītības programmas 7. klases audzēkņu noslēguma darbu Laikmetīgās mākslas izstāde VIRSMA. KLĀTBŪTNE.

Cik DAŽĀDI un UNIKĀLI mēs esam…

Cik daudzveidīgas var būt VIRSMAS ar redzamu vai neredzamu KLĀTBŪTNI…

Kādas ir mūžīgās vērtības, laikmeta problēmas un tendences mākslā – to 2019. gada mācību programmas noslēguma darbos Kompozīcijā un Mākslas valodas pamatos pētīja, risināja un izstrādāja VDMV 7. klašu izglītojamie: Laura Baldiņa, Unda Barisa, Emīlija Ērgle, Rute Nikola Ērgle, Greisa Geca, Ance Kočkere, Rūta Luīza Lazdinska, Evelīna Marta Mardaka, Līva Mince, Estere Ošeniece, Viktorija Paegle, Helēna Razminoviča, Rūta Denīse Sīmane, Alīna Stolere, Diāna Valdmane. Pedagogi – Silvija Melnūdre un Indra Cālīte. Topošās mākslinieces nopietni strādāja ne tikai pie darba vizuālās kompozīcijas, bet arī aktualizēja laikmeta problēmas. Katra kompozīcija ir unikāla ar savu domu un izpildījumu, brīvi izvēlētā tehnikā un materiālos, veiksmīgi īstenojot sava darba ideju.

Darbu interpretācijai izvēlēti autoru darbi: Romana Sutas “Mākslinieka darbnīca” un ”Zaļumballe’’, Niklāva Strunkes “Cilvēks, kas ieiet istabā.”, Aleksandra Drēviņa “Bēgles. Pie galda.” un Leonardo da Vinči “Svētais vakarēdiens”. Vienojošais gleznotāju darbos ir galds/VIRSMA, kuram kalpo šī it kā sadzīviskā mēbele/lieta. Metaforiski parādās mākslinieka radošais gars, cilvēku kopības sajūta, prieks, līksme un ģimeniskās atmiņas, kuras var būt gan priekpilnas, gan skumjas, arī izmisuma pilns patvērums cerībai svešumā nonākušajiem un ikvienam no mums – kā iespējamais, dāvātais CEĻŠ – satikšanās vieta – IZVĒLE.

Šis ir pirmais tik apjomīgs projekts šo piecpadsmit audzēkņu mācību procesā – izstāde VIRSMA. KLĀTBŪTNE, kas vienlaicīgi skatāma divās ekspozīciju vietās.

Valmieras Muzeja Izstāžu zālē (Bruņinieku ielā 3) varēsiet aplūkot dažādās vizuālās mākslas tehnikās radītus, laikmetīgi risinātus grafikas, kolāžu, asamblāžu, batiku, foto darbus, kā arī apgleznotu porcelānu.

Valmieras Vecā ūdenstorņa ēkas 2., 3. un 4. stāvu ekspozīcijā (Kr.Valdemāra ielā 1) redzēsiet laikmetīgajai mākslai raksturīgos medijus: video un gaismas instalācijas, instalācijas, stencilu, hologrammu, dokumentālo un dokumentēto fotogrāfiju, kā arī būsiet aicināti iesaistīties izziņas un kopīgās radošās darbības procesos.

Visu neatklāsim, lai, atnākot uz izstādi, skatītājs izjustu pārsteiguma klātbūtni.

 

Izstāde skatāma līdz 7. decembrim

Valmieras muzeja Izstāžu namā pirmdien – sestdien 10.00-17.00

Valmieras Vecajā ūdenstornī – agrās otrdienas – 10.00-14.00, vēlās ceturtdienas – 14.00-20.00

 

Pasākumi izstādes ietvaros Vecajā ūdenstornī

Ģimeniskās sestdienas

izstādes apskate kopā ar darbu autoriem

2., 16., 30. novembrī   11.00-18.00

Radošās svētdienas

darbnīcas/stāsti/izstāde gida pavadībā bērniem un senioriem

10. novembrī 11.00-15.00

darbnīcas/stāsti/izstāde gida pavadībā pusaudžiem un jauniešiem

24. novembrī 15.00-20.00

 

Ieeja pasākumos: bez maksas, uz katru pasākumu aicināts ikviens

Informācija par izstādi un pieteikšanās uz pasākumiem: [email protected], 64207362

Iepriekš piesakoties, izstādi iespējams apmeklēt citos laikos

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top