Tōnu Noorita fotodarbu izstāde “Ceļotājs laikā” (līdz 26.10.19.)

Valmieras muzeja Izstāžu namā 20. septembrī plkst. 17.00 tiks atklāta igauņu mākslinieka Tōnu Noorita fotodarbu izstāde ar nosaukumu “Ceļotājs laikā”.

Fotogrāfs un publicists Kaupo Kikkas par savu kolēģi mākslā raksta: “Tõnu Noorits ir aizraujoša parādība Igaunijas fotogrāfijas ainavā, un nav šaubu, ka viņa darbi ir pelnījuši daudz plašāku uzmanību. Viņš ir izvairījies no tradicionālajiem igauņu mākslas veidiem un ir īstenojis savu stingro redzējumu, kas ne vienmēr ir bijis saprotams. Viņš ir mākslinieku fotogrāfs un fotogrāfu mākslinieks, lielpilsētas cilvēks Tartu cilvēkiem un provinces zēns galvaspilsētas iedzīvotājiem. Savā personālizstādē “Wanderer in Time” (“Ceļotājs laikā”) Valmieras muzejā autors galvenokārt koncentrējas uz vienu no saviem nozīmīgākajiem subjektiem – iestudēto fotogrāfiju. Tā kā attēla iestudējuma un organizācijas pakāpe šeit ir ļoti atšķirīga, līdzās iestudētajiem atrodami arī ainavas elementi, portreti un nejauši uzņemti attēlus.”

Tõnu Noorits ir pieredzējis igauņu fotogrāfs, ar trīsdesmit piecu gadu pieredzi starptautiskā un vietējā mērogā, vairākkārt piedalījies dažādos konkursos, saņēmis apbalvojumus gan Igaunijā, gan ārzemēs.Arī izstādē Valmierā būs aplūkojami vairāki starptautiski apbalvotie darbi.Kopš 1980. gada māksliniekam ir bijušas 35 personālizstādes, 12 grupas izstādes dažādās valstīs – Austrijā, Itālijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā, Zviedrijā, Latvijā, Igaunijā u.c. valstīs.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top