Aleksejs Naumovs “Nebeidzamā ainava” (līdz 31.03.19.)

Valmieras Muzeja izstāžu namāno 2019.gada 1. – 30.martam būs skatāma mākslinieka Alekseja Naumova personālizstāde „Nebeidzamā ainava”.

Pasaules pilsētas un nebeidzamās ainavas  – gleznotāja  Alekseja Naumova unikālā spēja ātri tvert mirkli un pārvērst to gleznieciski spilgtā krāsu priekā uz audekla. Šīs ainavas caurvij sajūsma par neatkārtojamās Dieva pasaules skaistumu, tās dzīvo un elpo meža, jūras un pilsētas, atspulgu ūdenī, gaismas un tumsas ritmos, kontrastu un smalkāko nianšu spēlē. A. Naumovs mēdz sacīt, ka visa pasaule ir viņa darbnīca, jo darbi par spīti laika apstākļiem: saulei, lietum, vējam, tiek radīti attiecīgajā vidē. Ar pateicību pieņemot dzīvi kā baudu un brīnumu,  rodas šie tīrās gaismas svētki, tās skanējums un enerģija, procesā neizmantojot nedz skices, nedz foto, pat ne zīmējumus. Krāsu trāpīgums un spēks, lielformātu vēriens un ekspresija, turpinot glezniecībā ainavu žanra tradīcijas un izkopjot „a laprima” stilu, konsekventi radot mākslas darbus nevis darbnīcā, bet ārā, dabā. Vērtējot viņa radītās daudzveidīgās Latvijas un teju vai visas pasaules ainavas, nereti meistars tiek dēvēts par izcilāko mūsdienu latviešu plenēristu.  Ņujorka, Venēcija, Burano, Parīze, Nica, Oslo, Pekina, Rīga – tās ir tikai dažas no daudzām mākslinieka studijām.

Aleksejs Naumovs beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā, profesora Eduarda Kalniņa meistardarbnīcā apguvis radošo aspirantūru. Glezniecību studējisSorbonnas universitātē  Parīzē.

Šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, bijis prorektors, rektors (2007-2017), darbojies kā viesprofesors vairākās Eiropas mākslas augstskolās. Aktīvi piedalījies sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV u.c. Bijis LR Kultūras vēstnieks Francijā. A. Naumova ieguldījumu novērtējusi arī Latvijas valsts piešķirot māksliniekam Latvijas Valsts Augstāko apbalvojumu – Atzinības Krusta komandiera Ordeni.Regulāri piedalījies izstādēs kopš 1979.gada. Mākslinieks veidojis arī vairāku bērnu grāmatu ilustrācijas. Alekseja Naumova darbi atrodasLatvijas Krievijas, Itālijas muzeju kolekcijās, kā arī daudzās galerijās un privātkolekcijās Latvijā un pasaulē.

Tiem, kas noguruši no ieilgušās ziemas un negatīvā pārpilnības, ir vērts nekavējoties doties uz siltuma un gaismas pilno Alekseja Naumova izstādi, bet uz tikšanās pasākumu „Sarunas ar mākslinieku” autors aicina 4. martā plkst. 15.30 Valmieras muzeja Izstāžu namā.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top