Izstādes “CILVĒKS” atklāšana 25.01.19. pl. 16.00

Valmieras muzeja Izstāžu namā 2019. gada 25. janvārī plkst. 16.00 tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju laikmetīgā stikla mākslas izstāde “CILVĒKS”.

Izstādes ideja – Cilvēka loma Pasaules ekosistēmā, kura laika gaitā ir kļuvusi nestabila. Cilvēks ir norobežojies no dabiskās vides, iekļaujot sevi sistēmu, tehnoloģiju, stereotipu un pieņē­mumu vidē. Tā kalpo kā orientieris ikdienas dzīvē, jo klasifikācija palīdz cilvēkiem noteikt savu nostāju un pamatot argumentāciju. Visā savā mūžā uzkrājam pieredzi un ierakstām atmiņā milzīgu informācijas daudzumu par noteiktām lietu pazīmēm. Mēs sevi apzināmies caur savām domām un caur tām arī veidojam savu apkārtējās vides interpretāciju. Katram cilvēkam piemīt savs realitātes redzējums un rīcības skaidrojums. Bieži vien tieši šis faktors padara apkārtējo uzvedību un viedokli mums nesaprotamu.

Izstādē vienotā ekspozīcijā atspoguļosim jaunākās tendences stikla mākslā. Tas ļauj novērtēt Latvijas topošo mākslinieku veikumu pēdējā gada laikā un gūt jaunas ierosmes radošajā procesā, tādējādi stiprinot un veidojot nianses par laikmetīgās mākslas kustību stikla mākslas nozarē. Izstādē ar darbiem piedalīsies LMA Stikla mākslas apakšnozares BA un MA programmu studenti, un pasniedzēji I. Audere, I. Dūdiņa, A. Gedule, V. Groza, I. Ēmane, S. Utāne.

Izstāde tiek rīkota LMA simtgades jubilejas gadā, apliecinot stikla mākslas izglītības augsto līmeni un demonstrējot šīs mākslas nozares attīstības virzienus. Stikla mākslas apakšnozare studentiem dod iespēju apgūt tehniski sarežģīto stikla mākslas tehnoloģiju – no vitrāžas līdz telpiskiem stikla objektiem, iedziļinoties kā tehniskajos, tā kompozicionālajos jautājumos.

Šis gads ir īpašs arī Valmieras muzejam, un visa gada garumā ar īpašām izstādēm, pasākumiem un citām aktivitātēm atzīmējam Muzejam – 60. Izstāde apskatāma līdz 23. februārim, laipni aicināti visi interesenti.

 

Izstāde atvērta: pirmdien – sestdien 10.00-17.00

Svētdien: slēgts
Sīkāka informācija: valmierasmuzejs.lv

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top