Valmierā sācies IV starptautiskais mākslas simpozijs “Laika upe”

No 18. līdz 30.jūlijam Valmierā norisinās IV starptautiskais mākslas simpozijs “Laika upe”, kurā piedalās Valmieras, Rūjienas, Mazsalacas un Giterslo apriņķa (Vācija) mākslinieki.

Šogad simpozija dalībnieki kopā radīs urbānās mākslas objektu pilsētvidē.

Objektam būs desmit daļas – katrs mākslinieks uz atsevišķas plaknes veidos savu kompozīciju, kas iekļausies kopējā stāstā. Radītie mākslas objekti tiks uzstādīti uz daudz pieredzējušas ēkas (starp Valmieras Mūzikas skolu un Hanzas namiņiem) ārējām sienām, māju saskatot kā darba fonu un pamatu. Līdz ēkas pārbūvei tā kalpos kā savdabīgs pilsētvides objekts, ielu mākslas elements. Galarezultāts tiks prezentēts Valmieras pilsētas svētku laikā, 27.jūlijā plkst.17.00.

“Tēmas izvēle “Laika upe” sakņojas sengrieķu filozofa Heraklīta teicienā, ka cilvēks nevar iekāpt divreiz vienā un tajā pašā upē. Arī cilvēks ir kā upe, kas nepārtraukti plūst, mēs esam tie paši, bet tomēr arī neesam,” stāsta Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne.

Simpozijs “Laika upe” būs jaunu, radošu ideju rosinoša kopā būšana, pieredzes gūšana, profesionāla darbība neierastā vidē.

Simpozija norisi Valmierā organizē un finansiāli nodrošina Valmieras mākslas biedrība un Valmieras Mākslas vidusskola, Valmieras muzejs, biedrība “Valmieras un Giterslo reģionu sadarbībai”, Valmieras pilsētas pašvaldība, piedalās Rūjienas un Mazsalacas mākslas skolas.

Valmieras un Giterslo sadarbība sekmīgi noris jau 25 gadus vairākās nozarēs, tostarp kultūrā un mākslā.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top