Vija Zariņa, Kaspars Zariņš “Paralēli” (līdz 12.05.2018.)

Mākslas mēnesī Valmieras muzeja Izstāžu nama divos stāvos būs skatāma mākslinieku Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa izstāde “Paralēli”.

Vijas un Kaspara dzīve jau vairāk kā 30 gadus rit kopā. Tas ir gan ikdienā, gan mākslā. Viņi abi ir gleznotāji un Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras mācību spēki.

Šis projekts ir divas personālizstādes vienlaicīgi.

Viņi nestrādā kopā pie viena darba, bet katrs veido savu mākslsas ceļu  atsevišķi, meklējot savu individualitāti un savu skatījumu gan vizuāi gan saturiski.

Katrs no viņiem ir sarīkojuši vairāk kā divdesmit peronālizstādes, kā arī ir bijuši dalībnieki domu biedru un grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Šoreiz Vija savā izstādes daļā ir pētījusi Latvijas mūsdienu ainavas kodu dažādos gadalaikos un apgaismojumos. Viņas mērķis glezniecībā ir sniegt skatītājam laikmeta sajūtu, lai tas var teikt, jā – tā ir mana Latvija. Lielformāta eļļas gleznas ir spēcīgs vēstījums savā patiesā redzējumā un vizuālās formas skaidrībā.

Kaspars savukārt turpina savu nesen iesākto abstraktās glezniecības ceļu, kas šajā izstādē ir akrila gleznojuma sajaukums ar dobtu un izslīpētu finieri. Kaspars atklāj saplākšņa dabisko materialitāti atsedzot to pa slāņiem.

Šī kombinācija starp gleznoto un dobto paver skatītājam nebijušas un patiesas emocijas, kas sakņojas mākslinieka sirdī.

Daļa darbu bija eksponēti LNMM izstāžu zālē Arsenāls 2017. gada septembrī -oktobrī  mūsu personāizstādē “Paralēli”. Par šo sniegumu mākslinieki saņēma Latvijas TV un Latvijas radio gada balvu Kilograms kultūras 2017. vizuālajā mākslā.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top