2024.gada 21. augustā plkst. 16.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā aicinām apmeklēt Vācijas mākslinieka Franka Šmita (Frank Schmidts) personālizstādes atklāšanu.
Ieeja pasākumā bez maksas. Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.
No 2024. gada 16. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāmas Vācijas mākslinieku Franka Šmita (Frank Schmidts) un Rozes Lihtenbergeres (Rose Lichtenberger) personālizstādes. Izstādes kuratore Dr. Silvana Kreijere (Silvana Kreyer).
Jau astoto reizi Valmieras muzejā norisināsies izstādes, kas tapušas sadarbībā ar Vācijas Gīterslo apriņķa kultūras sakaru koordinatori, kuratori Dr. Silvanu Kreijeri un Gīterslo mākslinieku apvienību. Sadarbība starp Gīterslo apriņķi Vācijā un vēsturisko Valmieras rajonu pastāv kopš 1994. gada, savukārt Silvana Kreijere no 1996. gada ir partnerattiecību kultūras sakaru koordinatore. Pateicoties viņas darbam, šo gadu laikā gan Valmierā, gan Gīterslo apriņķī notikušas vairāk nekā 30 izstādes, neskaitot koncertus, simpozijus un citus kultūras pasākumus. Iepriekšējā šīs sadarbības izstāde Valmieras muzejā notika 2017. gadā. Starptautiskās sadarbības mērķis ir sekmēt daudzveidīgu mākslas un kultūras projektu norisi, nodrošinot pieredzes apmaiņu starp Latvijas un Vācijas māksliniekiem, kā arī iespēju iepazīties ar mākslinieku daiļradi.
Franks Šmits dzimis 1957. gadā Gīterslo, Vācijā. No 1977. līdz 1982. gadam studējis vizuālo komunikāciju Diseldorfas Lietišķo zinātņu universitātē. Pēc tam 20 gadus dzīvoja Hamburgā, kur sākotnēji aizrāvās ar senlietu tirdzniecību un ierīkoja darbnīcu paša veikalā. Kļuva par BBK Hamburg biedru. Kopš atgriešanās Gīterslo 2002. gadā savā darbnīcā Halles Vestfālenes federālajā zemē pilnībā pievērsies mākslinieciskajai darbībai. Franks Šmits ir figurālists, viņu vienmēr ir interesējuši cilvēki un viņu jūtīgums.
“Savā glezniecībā es apzināti aprobežojos ar vienu motīvu – cilvēka galvu, seju. To darot, es cenšos, šī vārda vistiešākajā nozīmē, “uzzīmēt” cilvēka tēlu, kas man šķiet patiesāks par ārējo, virspusēji redzamo. Mans mērķis ir iedziļināties, skatīties uz sevi nesaudzīgi, visās šķautnēs – bez piedevām, bez aizsegiem, bez maskām un izlikšanās. Mani neinteresē sejas redzamās ārējās iezīmes, bet mani piesaista tas, ko tā man taustāmi nodod. Tāpēc es izkropļoju ārējās formas. Izkropļojot, deformējot un izkausējot tās, es ceru iegūt intensīvāku, tiešāku un nepastarpinātāku piekļuvi tam, ko es “jūtu”, piekļuvi tam, kas man šķiet būtisks. Tomēr attēli bieži vien paliek mīklaini, un tādiem tiem arī jāpaliek, tāpat kā cilvēks paliek mīklains pats sev,” tā mākslinieks raksturo savu daiļradi.