Radošā darbnīca “Sapņotāja portrets” ar Aneti Meleci / 27.07.

Aicinām pieteikties radošajai darbnīcai bērniem “Sapņotāja portrets”* ar mākslinieci Aneti Meleci.

Darbnīcas norises laiks: sestdien, 2024. gada 27. jūlijā, plkst. 10.00 un plkst. 14.00 Valmieras muzejā.

Mērķauditorija: ģimenēm ar bērniem 5–10 g.v.

Dalība: bez maksas.

Lai rosinātu bērnus lasīt un attīstīt savu radošo domāšanu, papildinot Valmieras muzeja Maršnera namā visas vasaras garumā skatāmo izstādi “Anetes kiosks”, Valmieras muzejā norisināsies radošās darbnīcas bērniem kopā ar māksliniecēm Aneti Meleci un Rūtu Briedi.

Anete Melece (1983) ir Šveicē dzīvojoša latviešu māksliniece. Pazīstamākās Anetes filmas ir “”Analīzes paralīze” (Analysis Paralysis, 2016) un “Kiosks” (The Kiosk, 2013), kas radīta Šveicē, guvusi panākumus dažādos festivālos visā pasaulē un 2014. gadā saņēmusi balvu kā labākā Šveices animācijas filma. Sarakstījusi un ilustrējusi grāmatas „Kiosks“ (izdevējs liels un mazs, 2019) un „Pazudušais miedziņš“ (izdevējs liels un mazs, 2022). Radījusi ilustrācijas daudziem latviešu autoriem, tai skaitā Laura Gundara stāstu triloģijai “Sveiks, Vali!”, “Vaļa balss”, “Valis ir atpakaļ“, Jura Kronberga dzejoļu krājumam bērniem “Laika bikses”. Veidojusi ilustrācijas un komiksus dažādiem periodikas izdevumiem. 2021. gadā saņēmusi Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Izcilības balvu. Anetei ir divi bērni: Stella un Mariss. Anetes vīrs Luidži arī ir ilustrators, un viņi viens otram palīdz ar padomiem. Stella, Luidži un arī Anete pati redzami grāmatā „Pazudušais miedziņš”. Visi kopā viņi dzīvo, strādā un lasa grāmatas Šveicē, bet vasarās ciemojas Mālpilī.

Izstāde “Anetes kiosks” pirmizrādi piedzīvoja pērn, Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivālā. Nu tā ir atceļojusi uz Valmieru un jaunā veidolā visu vasaru priecēs pašus mazākos valmieriešus un pilsētas viesus. Izstādē aplūkojami Anetes Meleces oriģināldarbi, kā arī iespējams skatīt un lasīt viņas sarakstītās un ilustrētās grāmatas, neparastā veidā satikt grāmatu tēlus un radoši izpausties dažādās aktivitātēs. Tāpat izstādē skatāma starptautiski godalgotā animācijas filma “Kiosks”.

* Tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Vietu skaits ierobežots.

! Pasākuma laikā var tikt filmēts un fotografēts. Video un foto materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

 

PIETEIKUMA ANKETA uz darbnīcu plkst. 10.00

PIETEIKUMA ANKETA uz darbnīcu plkst. 14.00

 

Atbalstītāji:

Darbnīcu norisi finansiāli atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

logo      logo    logo

 

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top