Anetes Meleces ilustrāciju izstāde bērniem ANETES KIOSKS / 03.06. – 30.08.

afiša

ANETES KIOSKS. Anetes Meleces ilustrācijas

/03.06.-30.08.2024./

“Vai esi kādreiz gribējis pa nakti palikt veikalā vai kioskā? Paspaidīt pogas kases aparātā, izdzert pāris limonādes, atvērt žurnālu iepakojumus un sajust tikko drukāta žurnāla vilinošo smaržu? Būt tur, kur parasti netiec ielaists?

Anetes kiosks ir tieši tāda vieta, bet varbūt ne gluži. Limonādes un konfektes uz kociņa te dzīvo grāmatās – stāstos un ilustrācijās, kuras izdomājusi un uzzīmējusi Anete. Tā nu sanāk, ka, ienākot Anetes kioskā, vari ienākt vairākās pasaulēs vienlaikus – vari nošļūkt pa Laika bikšu slidkalniņu, izveidot jaunu zvaigznāju melnajā visumā, salasīt skrienošos zirņa bērnus, noskatīties animācijas filmu, aplūkot zīmējumus pie sienas un spēlēt Miega centrāli pa miedziņa rāciju. Bet varbūt vislabāk tu gribi vienkārši apsēsties mīkstos spilvenos un izlasīt visas Anetes sarakstītās un ilustrētās grāmatas, jo patiesība ir tāda, ka labi stāsti mēdz būt garšīgāki par konfektīti.”

No 2024. gada 3. jūnija līdz 30. augustam Valmieras muzeja Maršnera namā skatāma Latvijas laikmetīgās ilustrācijas mākslinieces Anetes Meleces izstāde bērniem “Anetes kiosks”, kas pirmizrādi piedzīvoja pērn, Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivālā. Nu tā ir atceļojusi uz Valmieru un jaunā veidolā visu vasaru priecēs pašus mazākos valmieriešus un pilsētas viesus.

Īpaši bērniem veidotas izstādes Latvijas kultūrtelpā joprojām ir izņēmums, nevis ikdiena. Interaktīvā izstāde veidota bērniem, atdzīvinot un parafrāzējot Anetes ilustrēto grāmatu stāstus. Anetes Meleces radītie tēli ir unikāli un reizē dabiski cilvēcīgi – tie varētu būt ikviens no mums. Izstādē varēs skatīt Anetes Meleces ilustrāciju oriģināldarbus, skatīt un lasīt viņas sarakstītās un ilustrētās grāmatas, neparastā veidā satikt grāmatu tēlus un radoši izpausties dažādās aktivitātēs. Tāpat izstādē būs skatāma starptautiski godalgotā animācijas filma “Kiosks”, pēc kuras motīviem uzvestas izrādes bērniem Latvijā un ārzemēs un izdota grāmata, kas tulkota 20 valodās un saņēmusi vairākas balvas, ieskaitot Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu. Lai rosinātu bērnus lasīt un attīstīt savu radošo domāšanu, izstādi papildinās radošās darbnīcas kopā ar māksliniecēm Aneti Meleci un Rūtu Briedi.

Anete Melece dzimusi 1983. gadā Siguldā, augusi Mālpilī. Mācījusies Mālpils vidusskolā, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu (2007, BA). Pēc studiju beigšanas pārcēlusies uz dzīvi Šveicē. Studējusi animāciju Lucernas Lietišķās Zinātnes un Mākslas universitātē, Šveicē (2012, MA). Izstādēs piedalās kopš 2007. gada. Pazīstamākās Anetes filmas ir “”Analīzes paralīze” (Analysis Paralysis, 2016) un “Kiosks” (The Kiosk, 2013), kas radīta Šveicē, guvusi panākumus dažādos festivālos visā pasaulē un 2014. gadā saņēmusi balvu kā labākā Šveices animācijas filma. Sarakstījusi un ilustrējusi grāmatas „Kiosks“ (izdevējs liels un mazs, 2019) un „Pazudušais miedziņš“ (izdevējs liels un mazs, 2022). Radījusi ilustrācijas daudziem latviešu autoriem, tai skaitā Laura Gundara stāstu triloģijai “Sveiks, Vali!”, “Vaļa balss”, “Valis ir atpakaļ“, Jura Kronberga dzejoļu krājumam bērniem “Laika bikses”. Veidojusi ilustrācijas un komiksus dažādiem periodikas izdevumiem. 2021. gadā saņēmusi Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Izcilības balvu. Anetei ir divi bērni: Stella un Mariss. Anetes vīrs Luidži arī ir ilustrators, un viņi viens otram palīdz ar padomiem. Stella, Luidži un arī Anete pati redzami grāmatā „Pazudušais miedziņš”. Visi kopā viņi dzīvo, strādā un lasa grāmatas Šveicē, bet vasarās ciemojas Mālpilī.

Izstāde skatāma Valmieras muzejā, pateicoties sadarbībai ar Siguldas novada Kultūras centru “Siguldas devons”. Izstāde tapusi ar Siguldas novada pašvaldības, Valsts kultūrkapitāla fonda, AS Latvijas Finieris un AS Akzo Nobel Baltics finansiālu atbalstu.

/ Izstādes darba laiks: pirmdien – piektdien 10.00-17.00. Izstādes apmeklējums – bez maksas. /

RADOŠĀS DARBNĪCAS

Piektdien, 2024. gada 28. jūnijā, plkst. 15.00 Valmieras muzejā norisināsies radošās rakstīšanas darbnīca bērniem “Stāsti Anetes kioskā”* ar ilustratori Rūtu Briedi.

Sestdien, 2024. gada 27. jūlijā, plkst. 10.00 un plkst. 14.00 Valmieras muzejā norisināsies radošā darbnīca bērniem “Sapņotāja portrets”* ar ilustratori Aneti Meleci.

Sestdien, 2024. gada 27. jūlijā, plkst. 12.00 un plkst. 16.00 Valmieras muzejā norisināsies radošās rakstīšanas darbnīca bērniem “Stāsti Anetes kioskā”* ar ilustratori Rūtu Briedi.

Piektdien, 2024. gada 16. augustā, plkst. 15.00 Valmieras muzejā norisināsies radošās rakstīšanas darbnīca bērniem “Stāsti Anetes kioskā”* ar ilustratori Rūtu Briedi.

* Ar iepriekšēju pieteikšanos. Vietu skaits ierobežots. Dalība darbnīcās bez maksas. Darbnīcu norisi finansiāli atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

 

Sadarbības partneri:

logo                       logo

Atbalstītāji:

    logo logo  logologologo

 

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top