Valmieras muzejā atklās Vācijas mākslinieku darbu izstādi

Sestdien, 9.septembrī, Valmieras muzeja Izstāžu namā plkst.12.00 atklās Vācijas mākslinieku Kerstīnas Ūlmanes (Kerstin Uhlmann) rotu un Kristofa Vinklera (Christoph Winkler) gleznu izstādi. Tā ir viena no Valmieras un Giterslo apriņķu 25 gadu sadarbības jubilejas norisēm.

 

Valmieras muzejā šī ir septītā izstāde, kas rīkota kopā ar Giterslo apriņķi. Sadarbībā ar kultūras koordinatori Dr. Silvanu Kreijeru (Silvana Kreyer) un Giterslo mākslinieku apvienību notikuši arī trīs starptautiski mākslas simpoziji.

Māksliniece Kerstīna Ūlmane dzimusi 1966.gadā. Mācījusies par zeltkali, vēlāk studējusi arhitektūru un no 2009.gada intensīvi pievēršas zeltkales radošai darbībai dzīvesvietās Drēzdenē un Giterslo. K.Ūlmane strādā radošajā darbnīcā Krzwei, kur viņa sevi redz starp divām pasaulēm – rotām un objektiem: “Izmantojot atkal lietojamus vai atjaunotus materiālus, pie mana darba galda top tikai pašdarinātas un valkājamas rotas, rotu objekti.” Turklāt māksliniece mīl kombinēt un pārveidot. Tā top laika gaitā nemainīgas un asprātīgas tematiskas objektu sērijas. Katrs augļu atlējums ir atšķirīgs, un tā katru reizi veidojas izteikti individuālas rotaslietas. Mākslinieces īpatnība ir viņas tā saucamie starp-pirkstu gredzeni. K.Ūlmanes rotaslietas vienmēr ir mazi mākslas objekti.

Mākslinieks Kristofs Vinklers dzimis 1952.gadā. Dzīvo Giterslo un ir autodidakts. Kristofs Vinklers: “Manās vecāku mājās kā bērns agri saskāros ar tēlotāja mākslu. Tēva darbu iedvesmots, jau sen darbojos kā autodidakts. Izmantoju dažādus materiālus un arī atradumus, kuri mani iedvesmo spontāniem darbiem. Mani pievelk ikdienišķais, kā arī izmestas lietas, šķietami banāli, nevērīgi aizmestu priekšmetu estētika. Tā top manas asamblāžas, kolāžas, objektmāksla, bieži vien kā actiņu kastes un brīnumu kambari. Kas manai bilžu pasaulei būs atvērts, bieži vien pamanīs, ka tā viņam laipni uzsmaida. Bet īpaši svarīgs manos darbos ir nepateiktais, kur rodas negaidīti jautājumi un fantāzijas. Uzaicinu iedziļināties manu darbu pasaulē, ieklausoties to stāstos. Dažiem darbiem esmu sarakstījis un pievienojis īsus stāstus, kuri uzrunā skatītāju fantāziju.”

Izstāde apskatāma līdz 30.septembrim.

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top