Etno kokļu koncerts 24. martā

Valmieras muzeja Izstāžu namā notiks

24. martā

18.00 ETNO KOKĻU KONCERTS.

15.00 DINAS LIEPAS kokles spēles meistarklase.

Kokle ir visvairāk apcerētais un apbrīnotais latviešu mūzikas instruments. Folklorā atrodamie motīvi glabā priekšstatu par koklēm kā par dziedošo, “apdvēseļoto” koku, kurā iemiesojusies cilvēka dvēsele. Tautas atmiņā ir uzskats, ka kokles ir no Dieva”. Kokle ir zīmīgs tautas muzikālā mantojuma un tautas gara simbols. Kokle – tā ir brīvība. Kokle ir dvēseles instruments, kas vislabāk atraisās klusumā, kad vienīgais klausītājs ir pats spēlētājs. Koklēšanas prieks ir tas, kas saista divas kokļu grupas, ar kurām būs iespējams satikties šajā koncertā. Pavisam nesen, tikai no pagājušā gada oktobra Valmieras kultūras centrā darbojas Zanes Sniķeres vadītā ETNO kokļu grupa, kurā pašlaik kokles spēli mācās gandrīz 40 dalībnieki. Zane ir jauna, enerģiska, aizrautīga kokles spēles skolotāja Valmieras mūzikas skolā. Koncertkokli spēlē no astoņu gadu vecuma. Viņa spēj iedrošināt, iedvesmot, kokle Zanes rokās atdzīvojas, skan visā tās bagātībā ar sajūtu, ka instruments un spēlētāja ir viens vesels.

Koncertā piedalīsies arī Anša Jansona kokļu studija “Kokļu mežs”. Ansis Jansons ar mūziku saistīts visu apzināto dzīvi, bet koki sācis spēlēt pirms septiņiem gadiem. Šajā laikā Ansis spēlēšanu koncertos nomainījis pret kokles spēles mācīšanu pieaugušajiem savā studijā “Kokļu mežs”. Brīvības sajūta ir tā, kas piesaista un ko Ansis cenšas iemācīt saviem skolniekiem. Studija apvieno ap 50 dalībnieku ar mērķi popularizēt un attīstīt kokles spēles, celt izgatavoto kokļu kvalitāti.

Plkst. 15.00 kopā ar koncerta dalībniekiem aicinām interesentus uz Dinas Liepas kokles spēles meistarklasi. Vijolniece, koklētāja un visa kā cita spēlētāja. Dzied arī, kā nu bez tā. Mamma veselam baram bērnu. Gan pašas īstajiem, gan jauniešiem, kas dzied un spēlē folkloras kopā „Kokle”. Muzicē „Laiksnē” un ārpus tās, māca bērniem spēlēt tautas instrumentus – gan ikdienā, gan nometnēs. Spēlē dančus, lai citi var uzdancot. Aizrautīga un zinoša.

Dalība Dinas Liepas meistarklasē 2.00 Eur, koncertā ieeja bez maksas. Ja arī tevi saista kokles spēle, esi mīļi gaidīts kopā izjust, kopā padziedāt, kopā būt!

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top