Izzini vēsturi, piesakot individuālu muzeja apmeklējumu!

titulattēls

Preses izdevumi, kas drukāti pirms vairāk nekā 90 gadiem, ekspedīciju materiāli, vārdnīcas, tostarp jau 19. gadsimtā izdotās. Tā ir daļa no pieejamās literatūras Valmieras muzeja lasītavā. Papildus muzeja sagatavotajiem piedāvājumiem ikviens interesents, piesakoties individuālam apmeklējumam, aicināts muzejā gūt plašāku ieskatu dažādos vēstures notikumos vai, iespējams, pētīt savas dzimtas vēsturi.

“Muzejs ir īpaša vieta, kur ikviens var sajust pētniecības garu. Arī Valmieras muzeja īpašumā, apmeklējot arhīvus ārvalstīs, nonākušas unikālas laika liecības. Piemēram, Lībekas arhīvā atradu senu dokumentu ar pievienotu zīmogu. Uz tā bija Valmieras ģerbonis. Pārsteigums bija, ka ģerbonis bija uz dokumenta, kas ir par diviem gadsimtiem senāks, salīdzinot ar mums tolaik pieejamo senāko dokumentu, kur bija Valmieras ģerbonis. Tādējādi pastiprināta interese par kādu vēstures posmu var aizvest līdz pārsteidzošiem atklājumiem. Ir pierādījies, ka arī muzeja lasītavas un pieejamie krājuma materiāli glabā stāstus, kas kādam būs īpašs atklājums,” aicina Liene Rokpelne, Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja.

> Valmieras muzeja atklātais krājums pieejams ikvienam apmeklētājam Izstāžu namā esošajā ekspozīcijā “Mājā un sētā”.

> Pētnieciskos nolūkos sīkāk ar krājumu iespējams iepazīties, iepriekš piesakoties, to aicinām darīt, zvanot pa tālruni 64207635.

> Grāmatu krātuves lasītava pieejama ar iepriekšēju pieteikšanos, sazinoties ar Novadpētniecības un apmeklētāju centra vadītāju Ingrīdu Zīriņu, zvanot pa tālruni 64207640 vai rakstot uz e-pastu [email protected].

> Valmieras muzejā iespējams pieteikties arī individuālai konsultācijai, zvanot Vēstures nodaļas vadītājai pa tālruni 64207636 vai rakstot [email protected].

 

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top