Jāņa Roberta Jansona izstāde “Sajūtu emocijas 80. Prieks” / 03.02. – 27.03.

afiša

No 2024. gada 3. februāra līdz 27. martam Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma mākslinieka un mākslas pedagoga Jāņa Roberta Jansona jubilejas izstāde “Sajūtu emocijas 80. Prieks”, kurā eksponēti mākslinieka radītie glezniecības, grafikas un keramikas darbi, kas tapuši ilgākā laika periodā un atspoguļo mākslinieka dažādās radošās intereses.

“Savos darbos cenšos visu rādīt ar smaidu, attēlojot ne tikai acīm redzamo, bet arī izjusto un paša sadomāto. Katrā darbā ir kāds pārdzīvojums, kāds stāsts. Pēc izvēles un gribēšanas manos darbos varat saskatīt gan mīlestību un erotiku, gan prieku, gan izmisumu. Vienīgā koncepcija manā dzīvē ir darbs un mīlestība,” savu daiļradi raksturo mākslinieks.

Jānis Roberts Jansons (1944) absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Koktēlniecības nodaļu (1964) un Valsts Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1974, BA). 70. gados strādājis izdevniecībā “Zvaigzne” un Lietišķās mākslas kombinātā “Māksla”. 1974. gadā pārcēlies uz dzīvi Valmierā, kur kopā ar dzīvesbiedri, mākslinieci Birutu Jansoni uzsāka pedagoģisko darbu un lika pamatus Valmieras Bērnu mākslas skolai (tagadējā MIKC Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola) un vēlāk – Skaņkalnes mākslas skolai (tagadējā Mazsalacas Mūzikas un mākslas skola). Regulāri rīko personālizstādes, piedalās mākslas izstādēs Latvijā un ārzemēs. Jūrmalas Mākslinieku grupas dalībnieks. Pēdējos gados dzīvo un radoši strādā Tukuma novada Slampes pagastā.

 

InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top