Muzeju nakts programma “TElpa”

afiša
Valmieras muzejs sagatavojis programmu “TElpa”, aicinot piedalīties radošās darbnīcās, doties ekskursijā, apskatīt izstādes un klausīties brīnišķīgus koncertus.

 

Plkst. 19.00 Garšaugu dārzā norisināsies darbnīca “Zaļumkaste”, kas būs īsti noderīga pavasarīgos dārza darbos, jo sadarbībā ar zaļi.lv būs iespēja uztaisīt savu mikrozaļumu kastīti.

 

Savukārt bērni aicināti radoši izpausties Maršnera nama pagalmā no plkst. 19.00 līdz 22.00.

 

Valmieras muzeja kaimiņi un draugi – Valmieras Mūzikas skola – no plkst. 19.00 līdz 20.00 aicina apmeklēt skolu un uzzināt vairāk par ērģelnieku, komponistu, vijolnieku, publicistu, diriģentu un mūzikas pedagogu, Valmieras Mūzikas skolas absolventu un vēlāk arī skolotāju Helmeru Pavasaru (1903–1998) un viņa dzimtu. Jāpiemin, ka Muzeju naktī Valmieras Mūzikas skolas pedagogi un skolēni izpildīs arī citu komponistu skaņdarbus. Bet plkst. 20.00–21.00 Garšaugu dārzā skanēs koncerts “Helmers Pavasars mūzikā un atmiņās”. Aicinām baudīt komponista mūziku skolas stīgu orķestra izpildījumā. Tā kā Helmers Pavasars bija vijolnieks, vakara stundas iekrāsos arī vijoļu mūzika. Turklāt no plkst. 19.00 līdz 00.00 Garšaugu dārzā būs skatāma sagatavota izstāde par ievērojamo novadnieku.

Plkst. 19.00, 20.00 un 21.00, iepriekš piesakoties, interesenti aicināti doties ekskursijā pa seno Valmieru – “de Woldemer”. Muzeja topošā ekspozīcija apmeklētājiem vēl nebūs pieejama, taču ekskursijas dalībniekiem būs iespēja vairāk uzzināt par projektu, tā tapšanas gaitu un saturu. Tikšanās vieta Ziloņu ielā pie “Krodera ābeles”. Pieteikšanās, zvanot: 64223620. Vietu skaits ierobežots.

 

Plkst. 19.00 Maršnera nama pagalmā aicinām apmeklēt Karīnas Priedītes vides izstādes atklāšanu un tikties ar mākslinieci, kura rada arī brīnišķīgas grāmatu ilustrācijas. Šī izstāde būs skatāma līdz plkst. 00.00. Līdz pusnaktij ikviens aicināts Izstāžu namā apskatīt Imanta Lancmaņa gleznu izstādi, atklāto krājumu “Mājā un sētā” un ekspresizstādi “Arheoloģija”.

 

Vakara izskaņā muzeja iekšpagalmā zem ozola skanēs koncerts “Jaunības elpa” – jauniešiem un visiem, kuri sirdī jauni (plkst. 22.00–23.00). Koncertā sagaidīsim Valmieras 5. vidusskolas popgrupu “Dīvas”, Valmieras Viestura vidusskolas vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas vokāli instrumentālo ansambli “Pirmdiena”, VJC “Vinda” vokāli instrumentālo ansambli “NoConcept”, Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupu “Baltā”, Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātri “ViA Gars” un Rūjienas Kultūras centra vokāli instrumentālo grupu “Atestāts”.
InstagramYoutube

Mājas lapa šobrīd atrodas pārveides stadijā, dažas sadaļas tiek papildinātas

X
Scroll to Top