• Latviešu valoda
 • English
 • Deutsch
 • Русский
 • Eesti
 • Aicinām pieteikties Jauno vēsturnieku VI zinātniskajiem lasījumiem

  Jauno vēsturnieku VI zinātniskie lasījumi

  Pagrieziena punkti Baltijas jūras reģiona vēsturē: cilvēki, idejas, notikumi

  Valmieras muzejs, 2020. gada 27.- 28. novembris

   

  Aicinām starptautiskā akadēmiskā vidē prezentēt savu pētījumu rezultātus un iesniegt rakstus anonīmi recenzētā konferences rakstu krājumā „Jauno vēsturnieku zinātniskie lasījumi: VI”.

  Dalībai konferencē tiek gaidīti studentu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pieteikumi, kuru pētnieciskās intereses ietver ar Baltijas jūras reģiona vēsturi saistītas tēmas visplašākajos kontekstos: arheoloģija un aizvēsture; vēstures palīgzinātnes; viduslaiku vēsture, Livonija; Jaunie laiki Baltijā (16. – 19. gs. vēsture – politika, kultūra, sabiedrība, etnogrāfija u.c.); Baltijas valstu vēsture 20. un 21. gadsimtā (politika, kultūra, sabiedrība, saimniecība u.c.); mākslas vēsture u.c.

  Jauno vēsturnieku VI zinātniskos lasījumus 2020. gada 27.–28. novembrī rīko LU Latvijas vēstures institūts un Valmieras muzejs, sadarbībā ar Vītauta Dižā Universitāti Kauņā, Lietuvas Vēstures institūtu un Tartu universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtu. Lasījumos aicināti piedalīties topošie vēsturnieki un citu zinātnes nozaru studenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

  Atskatoties vēsturē, ir acīmredzami tādi brīži, kuros būtiski izmainās esošā situācija un rodas kaut kas pavisam jauns. Dzīvo un darbojas cilvēki, kuru darbība atstāj paliekošas pēdas savas nozares, pilsētas, valsts vai pat pasaules vēsturē. Rodas un izplatās jaunas idejas, kuras izmaina cilvēku uztveri un rada jaunu pasaules skatījumu. Ilgāku procesu rezultātā, vai gluži otrādi – negaidīti notiek notikumi, kuri pagriež līdzšinējo notikumu gaitu jaunā virzienā. Jaunu vēsturnieku VI zinātniskajos lasījumos aicinām pievērsties šādiem nozīmīgiem brīžiem Baltijas jūras reģiona vēsturē no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

   

  Dalība konferencē ir bez maksas.

  Prasības potenciālajiem konferences dalībniekiem:

  • Iegūts bakalaura grāds;
  • Dalībnieka anketā skaidri formulēts izpētes objekts un referāta saistība ar Baltijas jūras reģiona vēstures procesiem.

  Dalībnieku anketas izskatīs LU LVI izveidota zinātniskā komisija, paturot tiesības noraidīt iesniegtos pieteikumus gadījumā, ja:

  1) referāta tēma neatbilst konferences mērķiem un izvirzītajai tematikai;

  2) dalībnieka anketa iesniegta pēc norādītā pieteikšanās beigu datuma.

   

  Pieteikšanās notiek līdz 2020. gada 1. novembrim, aizpildot anketu ŠEIT

  Pieteikumu izvērtēšana un atbilde tiks sniegta līdz 10. novembrim.

  Jautājumu un neskaidrību gadījumā zvanīt 64207636 vai rakstīt uz e-pastu alberts.rokpelnis@valmiera.lv.