Konkurss “Valmieras muzejam-60”

Laikapstākļiem kļūstot rudenīgākiem, Valmieras muzejā līdz 16. novembrim apskatāma ekspressizstāde “Vajag apģērbties siltāk”. Tāpēc šoreiz vaicājam: 20. gadsimta 20.—30. gados žurnālu “Atpūta” un “Zeltene” modes lappusēs tiek rakstīts par apģērbu un aksesuāriem no “breitšvanca” un “chevreau” ādas. Ko nozīmē šie nosaukumi?

Atbildes gaidīsim līdz 16. novembrim, rakstot uz [email protected]

Paldies visiem, kas iesūtīja atbildes uz konkursa iepriekšējo jautājumu. Pareizā atbilde: Uz Bastiones ielas atradās skola, kurai laika gaitā vairākkārt mainījušies nosaukumi – Baznīcas, tad 6., 4. un 3. pamatskola, trīsdesmitos gados – 2. pilsētas pamatskola. Valmierieši to ikdienā sauca par ganiņu skolu. Mācības rudenī sākās vienu mēnesi vēlāk un pavasarī beidzās mēnesi ātrāk, lai audzēkņi varētu doties ganu gaitās lauku saimniecībās.

Pareizās atbildes apkoposim gada garumā. Decembrī uzvarētājus, kuri būs iesūtījuši visvairāk pareizo atbilžu, aicināsim uz muzeju balvu saņemšanai.