Izstādes “Meditācijas” atklāšana 19.05.18. pl.19.00

Valmieras muzeja Izstāžu namā Muzeju nakts – 2018 laikā, 19. maijā plkst. 19.00 atklāsim divas izstādes. Izstāžu nama 2. stāvā savus darbus izstādē “Meditācijas” rādīs māksliniece, keramiķe Eleonora Pastare. Lai savaldītu sarežģītāko keramikas materiālu porcelānu, ir nepieciešams meditatīvs spēks un pilnīga materiāla kontrole. Eleonora Pastare ir strādājusi ar mālu, šamotu un citiem keramikas materiāliem, bet pēdējā laikā pievērsusies tieši porcelānam. Savos jaunākajos darbos māksliniece parāda sievišķīguma un spēka manifestāciju, radot trauslus, gaisīgus un apburošus porcelāna darbus. Eleonora Pastare par saviem iedvesmas avotiem stāsta: „Diena un nakts, krāsaini gadalaiki. Sapņi un īstenība. Visam, ar ko mēs konkrētā mirklī saskaramies, īpaši sīkumiem, kurus, pamanām savādāk nekā citi vai dažreiz nepamanām nemaz, ir pietiekami liela nozīme ideju un radošu domu lidojumā. Dabas mainīgums un pastāvīgums ir nebeidzams iedvesmas avots.”

Eleonora Pastare (1954) dzimusi Daugavpilī, dzīvo un strādā Līvānos. Pēc Rēzeknes lietišķās mākslas skolas keramikas nodaļas absolvēšanas (1974), Daugavpils Universitātes Mākslas katedrā ieguvusi bakalaura grādu pedagoģijā un maģistra grādu mākslā (2007). Māksliniece piedalās izstādēs un citos mākslas projektos Latvijā un ārvalstīs kopš 1977. gada. Eloenorai Pastarei ir vairāk nekā divdesmit gadu ilga pieredze pedagoģiskajā darbā keramikas specialitātē.