Ekspressizstāde “Vajag apģērbties siltāk” (līdz 16.11.19.)

Valmieras Muzeja izstāžu nama vestibilā no 2019. gada 15.oktobrim līdz 16. novembrim apskatāma 10. ekspressizstāde “Vajag apģērbties siltāk”, kas iezīmē muzeja 60 darbības gadus, ciklā “Divpadsmit stāsti”.

Ir pienācis rudens. No rītiem, dodoties savās ikdienas gaitās, uzvelkam siltāku vējjaku vai mēteli. Savos skapjos pārcilājam arī siltās adītās jaciņas, vestes un džemperus. Vasaras kleitas un kurpes jau noliktas skapja tālākajā stūrī. Rudenī velkam kleitas, kostīmus, bikses un uzvalkus no biezākiem audumiem. Uzsniegot sniegam, no skapja celsim laukā arī savas kažokādas jaciņas vai kažokus, kas pašūti gan no dabīgās kažokādas, gan to imitācijām. Kāds nokavējies steidz nest pie kurpnieka labot zābakus un puszābakus. Cits iegādājas jaunus, šī gada rudens un ziemas modes tendencēm atbilstošus. Laucinieki, dodoties rudens lauku darbos, ievelk vilnas zeķes gumijas zābakos, lai nesalst kājas, un vieglāk izbrist kādu dubļaināku vietu.  Mājās palicēji uzvelk siltu plīša halātu un apauj vilnas rīta čības, lai nesteidzīgi iemalkotu kafiju vai tēju. Neviļus rodas vēlme ieskatīties muzeja krājuma materiālos, lai uzzinātu, kādi apģērbi un apavi, iestājoties aukstam laikam, bija modē 20. gs. 20.-30. gados un kur tos iegādājās Valmieras un tuvējās apkārtnes iedzīvotāji.