Dzintra Vilks “Gadalaiki” (līdz 24.06.2018.)

Valmieras muzeja Izstāžu namā Muzeju nakts – 2018 laikā, 19. maijā plkst. 19.00 atklāsim divas izstādes. Pirmajā stāvā tekstilmākslinieces Dzintras Vilks darbu izstādi “Gadalaiki”. Izstādes darbus ir radījis viss tas, ko Dzintra Vilks pati piedzīvojusi un pieredzējusi. Jau 14 gadus viņa dzīvo lauku mājās “Tīrumjānēni” Jaunpiebalgā, kur daba ir klātesoša un visur esoša. Pavasarī viņa iekopj un stāda, vasarā – bauda un rūpējas, rudeņos un ziemās – nokopj, gaida, vēro un rada mākslu. Tomēr viss sākās Rīgā. Sākumā mācījusies “lietišķajos”, bet pēc tam – Mākslas akadēmijā, kur viņas skolotāji tekstilmākslā bija Edīte Pauls-Vīgnere un Rūdolfs Heimrāts. Dzintras Vilks darbi kopš akadēmijas pabeigšanas iemīļoti gan Latvijā, gan arī izstādīti un ieņēmuši vietu privātās un muzeju kolekcijās visā pasaulē. 2001. gadā ilgāku laiku uzkavējusies Florencē, strādājot pie personālizstādes Gvelfu pilī, 2010. gadā Starptautiskajā tekstila un šķiedras mākslas triennālē Lodzā ieguvusi godalgu par politiski uzlādēto un mākslinieciski meistarīgo darbu “Cauro vēju samits”. Pēc ceļojumiem un pastaigām pa pļavām un mežiem top skices darbiem, ņemot par pamatu kādu motīvu vai formu, un nevis attēlojot to, bet gan radot no jauna. Viņa uzreiz ierauga to, kas ir derīgs, tāpēc jau idejās un skicēs tiek attīstīts dabīgais un labais. “Gadalaiki” – tā ir Vilka mīlestība pret dabu un arī pret savu dzīvi, atmetot to, kas nav jāpatur un iepazīstot to, kas ir tuvs un skaists.